1.kapitola 1/2- Šestý ročník začíná...

13. října 2007 v 19:11 | Adrianne |  I hate marauders! Or not?
Tak a je tady první část první kapitolky... Přesun z http://adrianne.xf.cz :)

Lily právě mířila pošesté na nástupiště devět a tři čtvrtě na nádraží Kings Cross. Už se nemohla dočkat až se zase uvidí se svými kamarádkami. Sice se neviděly jen dva týdny, ale to je detail. Tyto prázdniny byly nezapomenutelné. Byla se všemi svými kámoškami na dovolené na Korsice. Bylo to prostě fantastické. Opalování se, koupání v moři, žhavé párty, flirt s klukama……. Nemohlo to být lepší.
Lily konečně dorazila před přepážku skrývající kouzelnické nástupiště. Rozhlédla se kolem sebe, a když zjistila, že jí nikdo ze spěchajících lidí nevěnuje pozornost , proběhla přepážkou na druhou stranu. Rozhlížela se po nástupišti v marné snaze najít své přítelkyně. Když nezahlédla ani jednu z nich, tak se rozhodla najít alespoň volné kupé. S velkými obtížemi se drkotala přes celý vlak, až konečně našla jedno prázdné kupé. Uložila tam svá zavazadla a vydala se opět čekat před vlak.
Venku se opřela o kamenný sloup a vychutnávala paprsky letního slunce, které ji hladily po tváři. Paprsky ji však nehladily moc dlouho, jelikož si před ni stoupl nějaký člověk. Lily ani neotevřela oči , aby se podívala kdo to je.
"Ať jsi kdo jsi, mohl by jsi prosím uhnout? Stíníš mi."
"Ale no tak Evansová, ani nevíš s kým mluvíš a už jsi nepříjemná? A ještě k tomu nepříjemná na mě? " Lily raději oči otevřela. V jeho přítomnosti nebylo bezpečné mít je zavřené.
" Ale no tak, Malfoyi, přece víš stejně dobře jako já, že na tebe budu nepříjemná vždy." Lily ho obdařila jedním ze svých oslňujících úsměvů. Ano, byl to on. Lucius Malfoy. Byla by lež, kdyby Lily řekla, že ji nepřitahuje. Přitahoval ji až moc. Nesnášela ho však pro jeho chování. Ta jeho nadřazenost nad těmi, kteří nemají "čistou krev" , tedy nad těmi, jako je ona. Mudlovská šmejdka , tak jí vždycky říkával.
" Ale to se snad změní, Lily."
Lily byla naprosto vyvedená z míry. Lily? On mi řekl Lily? To se mi něco muselo zdát…Vzhledem k tomu, že Lil stála jako socha, Malfoy pokračoval v rozhovoru.
" Vyrostla jsi nám do krásy, koťátko. A očividně si to nemyslím jen já." A opravdu, když se Lily rozhlédla po nástupišti, tak zjistila, že se na ni dívá mnoho obdivných pohledů. Ze strany kluků, samozřejmě. Ty závistivé byly dívčí. Lily ovšem opravdu zkrásněla. Rovné, ohnivé vlasy jí sahaly do půli zad a několik zlobivých pramenů jí lemovalo tvář. Nikdo o ní nemohl říct, že by byla zrzka. Lil neměla zrzavou barvu vlasů, ale ohnivou, jako ten nejtemnější plamen ohně. Lehké letní šaty, laděné do různých odstínů zelené, ladily k jejím smaragdovým očím a vynikaly na do hněda opálené kůži. Díky tomu, že šaty končili kousek nad koleny, mohly chlapci obdivovat štíhlé nohy této sto sedmdesáti tří centimetrové krásky.
" To má být poklona, Malfoy?" Řekla klidně Lily, ve skutečnosti byla ale zmatená. Ježiš co se s tím Malfoyem stalo? Chová se naprosto jinak než obvykle. Vždycky mi nadává a teď tohle. Určitě si ze mě dělá jenom srandu. Pátravě se mu zadívala do obličeje, žádné stopy po výsměchu v něm však nenašla. Naprosto ji ale fascinovaly jeho oči. Má je šedé. Krásně šedé. Ale tak studené. Jako ocel. Nebo led. Tentokrát v nich však není opovržení jako vždy když se mnou mluví, ale zájem. Zájem???
" Ne, koťátko. To je ta nejvyšší poklona."
"Co tak náhlá změna v chování, Malfoyi? Vždyť jsem pro tebe mudlovská šmejdka, ne? Přece nejsem hodna toho, aby ses tu se mnou bavil. Možná bych ti měla připomenout, že jsem z mudlovské rodiny… Třeba mě pak necháš být. "
" Ale koťátko, copak zase ten nepřátelský tón? Myslel jsem, že ti je jasné, že chci zakopat nepřátelskou sekyru. A s tou krví. Sice jsi z mudlovské rodiny, ale jsi chytřejší než většina čistokrevných a ještě k tomu ta krása… stála by jsi za hřích. A to neosobní oslovení… Pro tebe jsem Lucius, lásko." S tím natáhl k Lily pravici, ale ta jen stála a snažila se vstřebat ten šok.
On chce, abych mu říkala Lucius? A že by jsem stála za hřích? Aha, takže on mě chce dostat do postele? No to se ještě uvidí…
" Pro mě nikdy nebudeš Lucius, Malfoyi. A nevím co to se mnou tady hraješ za hru, ale buď si jistý, že u mě neuspěješ. Možná kdybys měl něco v hlavě a radikálně změnil chování, ale takhle…" S těmito slovy se Lily otočila a chtěla jít od Malfoye co nejdál, ale ten si ji přitáhl těsně k sobě a držel ji v bolestivém sevření.
" Tohle si ke mně nedovoluj, koťátko. Nesmíš zapomínat, kdo já jsem. Nemusíš taky dopadnout zrovna nejlíp. Takovouhle nabídku by jsi neměla..." Ale co by neměla, to už se Lil nedozvěděla, protože zprava přilítla natažená pěst a udeřila Malfoye do tváře tak tvrdě, že se svalil na zem.
Za chvíli se jí do zorného pole dostal rozzuřený James Potter, který začal Malfoye mlátit hlava nehlava. Malfoy byl náhlým Potterovým útokem tak ohromen, že se ani nezačal bránit. Až když mu James zlomil nos, tak se probral a vrhl se na Pottera. Jestli Lily byla z Malfoyova chování zmatená, tak v tom případě málem dostala infarkt z Potterova. Potter se mě zastal? TEN James Potter? Ach jo, svět se zbláznil. Nebo jsem se zbláznila já?
To už však Pottera od Malfoye odtrhly Malfoyovy gorily . Lucius se namáhavě postavil a vytáhl hůlku.
"Chováš se jako nějaký mudla, Pottere." Vyprskl opovržlivě blonďák. "Copak zapomínáš na to, že máš hůlku? Radši vše řešíš po mudlovsku? Takhle se ke mně ale chovat nebudeš!"
James jakoby jeho vyhrožování však přeslechl. " Ty zmijozelskej parchante, už nikdy se nepřibližuj k Evansové, jasný? Ještě na ni jednou sáhneš, nebo jí zkřivíš jedinej vlas, budeš si přát, abys ses nikdy nenarodil!"
Malfoy už viděl rudě. " Co si to ke mně ty křížence dovoluješ? Za to zaplatíš! Cruc…"
Lily v rychlosti vytáhla hůlku a s hněvivým " Expeliarmus!" vyrazila Malfoyovi hůlku z ruky. Následně ho spoutala. Potom spoutala i jeho gorily a podepřela Pottera. Sice jí bylo proti mysli na něj sahat, ale zastal se jí… Lily pomalu vedla Jamese do vlaku, protože jeho povedení přátelé nebyli na dohled. Celou cestu šli mlčky, avšak před kupé kde seděl Sirius, Remus a Petr, se Lily Jamese zeptala :
" Proč jsi to udělal?" James se na ní však jen bolestně usmál a odpověděl:
" Možná proto, že tě mám radši než si myslíš." Tak teď už Lily vážně nevěděla co se to se všemi stalo. Potter a mít mě rád? No to určitě. Jenom se předvádí…Lil nestihla odpovědět, protože se dveře Pobertovic kupé otevřely a na chodbu vyšel až moc veselý Sirius Black. Sjel Lily hodnotícím pohledem a uznale hvízdl.
"Wow, Evansová, tobě to teda sekne. Musím uznat, že z káčátka se stala přes prázdniny labuť. Dvanácteráku, máš fakt dobrej vkus." Teprve teď si Sirius všiml Jamese, který se sotva udržel na nohách a rychle ho podepřel. " Jamesi, co se ti stalo? To tě tak zřídila Evansová?" Black se svému trapnému vtipu zasmál. Lily se raději otočila a šla do svého kupé. Než prošla spojovacími dveřmi, tak se ještě zastavila a pomalu se otočila.
" Pottere?" Počkala, až se na ni James podívá, a pak rychle řekla to slovo které jí stálo mnoho sil vůbec vyslovit. " Děkuju." Jemně se usmála a rychle prošla dveřmi, takže už neviděla Jamesův radostný výraz. Tohle jediné slovo mu znovu vrátilo přesvědčení, že nebylo tak marné celé ty roky Lily uhánět.
To už ho však Sirius zatáhl do kupé a James se zničeně posadil na sedačku hned vedle Remuse, který vypadal, že mu prázdniny celkem prospěly. Bylo vidět, že vyměnil šatník, ve tváři nebyl tak strhaný jako dřív a dokonce se šťastně usmíval. Zatímco Peter, který seděl hned naproti Jamesovi, byl ještě ošklivější než jindy. Jeho tvář "zdobily" uhry a snad ještě víc ztloustnul. Byl to takový mamlas.
" Dvanácteráku, kam jsi zmizel? Celou dobu jsi stál na nástupišti vedle mě, a najednou po tobě nebyla ani stopa." Remus si Jamese pozorně prohlédl, a potom znepokojeně dodal: " A co se ti stalo?"
James se zakabonil. "To Malfoy. Otravoval Evansovou na nástupišti. O něčem se tam spolu vybavovali, potom se Lily otočila a chtěla odejít, ale Malfoy ji chytil za ruku a nejspíš jí vyhrožoval. Tak jsem se tam rozběhl a dal Malfoyovi pěstí. Pustili jsme se tam do sebe, ale po chvíli mě chytly ty jeho gorily Crabe a Goyle a já už neměl šanci. Malfoy chtěl na mě použít Cruciatus, ale Lily ho odzbrojila a všechny tři svázala. Potom mě doprovodila před kupé kde jsme narazili na Tichošlápka." James zakončil své dlouhé vyprávění a pohlédl na své přátele.
Remus se stejně jako on mračil, a bylo vidět, že přemýšlí, Peter se dál nevzrušeně ládoval Bertíkovými fazolkami tisíckrát jinak, ale Sirius se zářivě usmíval.
" No vidíš Dvanácteráku, co se tak mračíš? Vždyť jsi z toho nakonec vyšel jako hrdina, a to holky milujou. Přece víš, že já se vyznám, ne?" S tím na Jamese šibalsky mrkl a vzal si od Petera čokoládovou žabku. James se zamračil ještě víc než předtím.
"Jo, sice jsem vyšel jako hrdina, ale ty jsi neviděl, jak se na ni Malfoy díval. Vypadal tak…tak…nemalfoyovsky. A bylo vidět, že se mu Evansová líbí. Prostě to bylo divný."
" Moc přemejšlíš." odbil ho Sirius. " Evansová by musela bejt padlá na hlavu, aby si něco začala s Malfoyem. A navíc, pochybuju, že by chtěl Malfoy mít vůbec něco s Evansovou , víš přece, že je pro něj jen špinavá mudlovská šmejdka."
" No jo, ale ty jsi vážně neviděl ten Malfoyův pohled. Díval se na ni tak zvláštně, řekl bych až fanaticky. Co si o tom myslíš ty, Reme?" Otočil se James na nejrozumnějšího z jejich party.
" No já nevím, Jamesi." Zakroutil hlavou bezradně Remus. " Siriusovo tvrzení má něco do sebe, ale my jsme Malfoye neviděli, že? Viděl jsi ho jen ty, a když tvrdíš, že se Malfoy choval divně, tak se asi tak vážně choval. Lily je má kamarádka a podle mě by nebylo na škodu na ni když to bude možné dohlídnout a hlavně dávat pozor, aby se nikde neocitla sama s Malfoyem."
" Podle mě z toho děláte oba moc velkou vědu" Ozval se Sirius.
James se zdál být s tímto řešením ale spokojený, proto se raději všichni Poberti vrhli na plánování vtípků a úplňků na tento školní rok.
Lily mezitím konečně našla kupé svých kamarádek a ještě stále zmatená z toho, co se před chvílí odehrálo venku na nástupišti, vstoupila dovnitř. Hned se na ni vrhly dvě dívky a málem ji umačkaly v objetí. Třetí dívka stála opodál a usmívala se. Lily jim objetí oplatila a usadila se na prázdné sedadlo. Holky si všimly, že není jejich kamarádka ve své kůži, a tak se posadili, a začaly se vyptávat co se stalo.
Holky se super doplňovaly. Každá byl úplně jiná, ale i přesto si rozuměly a věřily si. Protože všechny nesnášely Poberty, tedy až na Rema Lupina, se kterým se přátelily, založily taky partu se jménem "Giglets", což v překladu znamenalo třeštidla. Mezi nimi a Poberty se strhla taková soukromá válka, ve které soutěžily o to, kdo bude mít podařenější fórek. Někdy vyhráli Poberti, jindy zase Giglets. Samozřejmě si také obě party stále něco navzájem vyváděly a potom si to zase vracely. Byla to nekonečná válka.
Lily Evansová byl takovou nejmenovanou vůdkyní party. Krásné, dlouhé a rovné vlasy jí spadaly do půli zad a jejich ohnivá barva svědčila o Lilyiné povaze. Lily byla hodně výbušná, tvrdohlavá, pomstychtivá a divoká. Byl to takový ďábel s andělskou tváří. Dokázala být ale také milá,veselá, hodná, ochotná pomoci, chytrá a vynalézavá. Většinou když měly s holkama nějakej průšvih, tak je z toho tahala právě Lily, kterou většina učitelů přímo zbožňovala. Byla totiž moc chytrá, ale ne že by se nějak přehnaně učila. Prostě měla vše v hlavě. Byla také z party nejvyšší a nejnápadnější. Kluci na ni vždy letěly jako včely na med.
Adria Sandersová byla Lilyina nejlepší kamarádka. Byla jen o pár centimetrů menší než Lil, ale to jí na kráse neubralo. Měla kaštanově hnědé vlasy, které se jí na zádech pěkně vlnily až pod lopatky. Byla o něco méně výbušná než Lily, ale pokud šlo o Pottera a Blacka, tak neznala hranic. Ve škole si moc dobře nevedla, největší problémy jí dělalo přeměňování. Její výtvory byly většinou celé třídě k smíchu. Její rodiče se zabili při autohavárii když jí bylo dvanáct let a od té doby je uzavřená a bojí se jen tak někomu otevřít své srdce.
Bea Taylorová byla takový ten klučičí typ a byla pro každý vtípek a fórek který holky provedly. Z holek byla sice nejmenší, ale to jí ani v nejmenším nevadilo. Nosila většinou skejťácké oblečení, nejvíc ulítávala na kšiltovkách kterých měla snad miliony. Hrála v nebelvírském famfrpálovém týmu na postu střelce a byla neuvěřitelně rychlá a mrštná. Jediné co jí na jejích kamarádkách štvalo, byla ta jejich nekonečná válka s Pobertovic partou. Ona sama se totiž se všemi čtyřmi kamarádila, a často se snažila holky přesvědčit, že když nejsou kluci obklopeni davem, tak jsou celkem fajn, ale její snažení bylo bez úspěchu. Ale ani ona sama neodolala, a občas, když ji kluci tím jejich machrováním už vážně vytočili, vymyslela na ně nějaký vtípek společně s holkama.
Madison Atkinsová byla nejklidnější členkou party. Byla tichá, milá a přátelská. Vlasy měla zlaté jako paprsky slunce, a každý si o ní myslel, že je to hotový anděl. Madison se sice většinou do vtípků moc nezapojovala, ale občas i ona dostala náladu si trošku zazlobit a tak něco společně s holkama vyvedla. Nevyhledávala konflikty, ale své kamarádky by bránila do roztrhání těla.
" No tak Lily, co se ti stalo? Vypadáš jak kupka neštěstí!" Hořela zvědavostí Adria a čekala, co z kamarádky vyleze. Ostatně i Madison a Bea vypadaly nedočkavě, a tak jim Lily vše do detailu řekla.
Po jejím vyprávění nastalo v jejich kupé ticho, ale pak se holky začaly překřikovat a zahrnovaly Lily otázkami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enervate Enervate | E-mail | Web | 15. října 2007 v 15:46 | Reagovat

hurá, konečně jsem se dostala ke čtení tvé povídky, líbí se mi :))) jdu pokračovat :)

2 Jane245 Jane245 | Web | 15. října 2007 v 20:29 | Reagovat

Veľmi peknucke. Nespriatelime sa? ak hej, pls daj mi vediet na blog :) dakujem

3 Andromeda Andromeda | Web | 31. října 2007 v 11:35 | Reagovat

Páči sa mi to! Je to moooc krásne..aj ked ja radšej FF Draco a Hermi...

4 Peggy Peggy | Web | 16. listopadu 2007 v 20:02 | Reagovat

to je fakt dobrý!!! to se mi moc líbí=) Haha, a Malfoyovi že se líbí Lily...? No, i neuvěřitelný věci se stávají :D:D:D

5 Peggy Peggy | Web | 16. listopadu 2007 v 20:03 | Reagovat

mimochodem mám nový blog s hp povídkama, takže jestli se chceš kouknout... =)

6 Nika (Verča) Nika (Verča) | E-mail | Web | 28. prosince 2007 v 21:08 | Reagovat

Moc pěkný.. :o)...

7 Bibi Bibi | 27. února 2008 v 17:24 | Reagovat

Wow teda je to pěkný. A ta holčičí parta fakt super. Tohle by mě nikdy nenapadlo. Bezvááááá

8 maggdinka maggdinka | Web | 10. března 2008 v 11:15 | Reagovat

pááni super kapitolka,těším se až si přečtu další,ta povídka vypadá zajímavě

9 martnka martnka | Web | 21. června 2008 v 16:32 | Reagovat

super kapča!!!! podivej se pls na můj blogíísekmartulcinypovidky.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama