2.kapitola 2/2- Zájezd? Jen to ne!

13. října 2007 v 19:20 | Adrianne |  I hate marauders! Or not?
Druhá část druhé kapči...

Lily už jim držela místa a tak holky, ale i kluci zamířili k ní. Kupodivu holky Poberty nijak neodehnaly jako obvykle. Zařazování proběhlo jako obvykle. Jen si holky s klukama říkali, že prvňáci jsou každým rokem menší a vystrašenější. Když i malý Eric Zerock usedl ke Zmijozelskému stolu, povstal ředitel Bradavic, Albus Brumbál.
" Vítám Vás v novém školním roce." Započal nejmocnější kouzelník svůj každoroční projev. " Velice rád zde vidím staré tváře, stejně jako ty nové. Jsem si jistý, že všechno to, co jste se tu dříve naučili, se vám přes prázdniny vykouřilo z hlav, a tak doufám, že se těšíte na další školní rok strávený v této škole, ale i na další možnosti dostat do hlavy další a další vědomosti. Musím, stejně jako každý rok, připomenout, že vstup do Zakázaného lesa je všem studentům bez výjimky zakázán. Kdo bude mít zájem, může si přečíst školní řád na dveřích kanceláře našeho školníka, pana Filche. Musím všechny požádat, aby školní řád dodržovali." Svým modrým jiskřivým pohledem přejel partu Pobertů a Giglets, jeho výraz však přísný nebyl. Ba naopak, byl pobavený.
"Dále tu mám novinku pro studenty pátého, šestého a sedmého ročníku. Jelikož jste již všichni zajisté slyšeli o kouzelníkovi, který si nechá přezdívat Lord Voldemort, je potřeba, aby jste drželi spolu a nenechali se ovlivňovat nějakou směšnou mezikolejní nenávistí." Tentokrát, když přejel Brumbál očima po všech studentech ve Velké síni, byl jeho výraz přísný. " A proto já a profesorský sbor vybereme z každé koleje ze tří již zmíněných ročníků tři nejlepší studenty. V každém ročníku uděláme dvě skupiny. Havraspárské trojice budou s mrzimorskými, a jak vám už jistě došlo, nebelvírské se zmijozelskými." Od zmijozelského a nebelvírského stolu se ozývalo nespokojené bručení. Po ředitelově pohledu však utichlo. " A to je snad vše co jsem vám chtěl říct." Ukončil projev ředitel Bradavic.
Když už se chtěl Brumbál posadit, ozvalo se do stále ještě ztichlé síně ostré odkašlání, a všichni pohlédli na profesorku McGonagallovou, která propalovala přísným pohledem svého nadřízeného. Brumbál na ni zmateně pohlédl, avšak potom se jakoby rozzářil a s rozpustilými jiskřičkami v očích pohlédl opět na své studenty.
" Jsem to ale popleta. Jak mi tady naše paní profesorka mile připomněla, zapomněl jsem vám oznámit proč utvoříme ty trojice. Aby jste se navzájem lépe poznali, každá šestice pojede někam na dovolenou. Prozradím vám, že to bude k moři, ale přesné místo si později vylosujete. Pojedete už v říjnu, takže výběr trojic proběhne již zítra večer při večeři, aby jste se mohli náležitě připravit. Doufám, že vám alespoň tato novinka zvedla náladu. A samozřejmě, všichni se můžete také těšit na každoroční Vánoční ples. Toto je snad konečně vše. Tak se pusťme do jídla!" S těmito slovy Brumbál zvučně tleskl a stoly se začaly prohýbat pod náklady jídel nejrůznějšího druhu.
V síni bylo stále ještě ticho, ale po chvilce už všichni vstřebali vše, co jim Brumbál právě oznámil, a tak se tichá místnost proměnila v bzučící úl. Každý musel se svými přáteli probrat ty žhavé novinky. Výjimkou nebyli ani holky a kluci sedící u nebelvírského stolu. O tom, zda byli přáteli, by se sice dalo polemizovat, ale i tak to probírali všichni spolu.
" Tak co si o tom myslíte?" Zeptal se s plnou pusou James.
" Pottere, ty seš vážně prase." Přejela ho znechuceným pohledem jeho vysněná láska.
James se zatvářil zklamaně, přece jen čekal, že k němu bude Lily milejší, když mu dala tu pusu. Za chvíli však v jeho očích opět vzplál ten tolik neodmyslitelný plamen veselosti a radosti ze života.
" Když jsem to prase, tak by jsi si mě měla převychovat, Evansová. Neuchýlíme se po večeři do mého chlívku?" Všichni se rozesmáli, i Lily dokonce cukly koutky, ale ihned mu odsekla.
" O tom si nech leda tak zdát, čuně."
" Třeba se nám bude zdát o tom stejném, Evansová. Já vím, že stále sníš o svém věrném čuníkovi. Neboj, já to ostatním neřeknu." Zašeptal spiklenecky, samozřejmě tak, aby to všichni slyšeli. Ostatní se stále smáli, všem Jamesovy a Lilyiny hádky chyběly. Bee a Siriovi už dokonce tekly slzy smíchu.
" Ale no tak Pottere, nebuď naivní. Sny jsou jediné chvíle bez tebe, tak je samozřejmé, že si je užívám. A neboj, nezdá se mi o žádném seleti s rozježeným hárem, kulatými brýlemi a přiblblým úsměvem."
"No to jsem tedy rád, Evansová, že mě nepodvádíš se seletem. Já se totiž na úroveň selete nesnížím. Já jsem roztomilý čuník, s krásnými černými vlasy, úžasně dospělými brýlemi, okouzlujícím úsměvem a hraju famfrpál."
" Dej mi už pokoj, Pottere! Nemám na tebe náladu… No, tak se vrátíme k tématu. Co si myslíte o tom zájezdu? Mně to přijde jako super nápad, ale je hrozný, že zrovna naše kolej musí být se Zmijozelem."
" No to máš pravdu, Evansová. S těma slizounama na dovolenou jet nechci. A ty jistě také ne, že zlato?" James se opět zapojil do rozhovoru.
" Pottere, ty namyšlený blbečku, jak jsi přišel na to, že na ten zájezd pojedeme zrovna my dva?"
" Ale Lily, tentokrát má James pravdu." Přidal se na Potterovu stranu Remus. " Ty máš místo jistý, jsi nejlepší v učení a hlavně v kouzlení z našeho ročníku. Je stoprocentní, že ty pojedeš. No, s tím, jestli pojede James, už to není tak jistý, protože jestli učitelé vezmou v potaz to, jak vyvolává…ehm…roztržky, tak je jasný, že zůstane pěkně v teple v Bradavicích." Za poslední poznámku si chudák Rem vysloužil Jamesův naštvaný pohled.
" Jo Lily, já vím, že je pro tebe těžký uznat, že má Potter v něčem pravdu, ale je to tak." Přidala se dokonce i Adria.
Lily se zatvářila celkem nervózně. " No jo lidi, ale jestli máte všichni pravdu, tak jsem v pytli. Protože jestli já jsem nejlepší z Nebelvíru, kdo si myslíte, že je nejlepší ze Zmijozelu?" Lily zoufale složila obličej do dlaní. Byla si jistá, že ji vyberou. Sice nebyla nafoukaná, ale musela uznat, že z jejich ročníku byla vážně nejlepší. Konkurovat jí mohl snad jen Potter s Blackem, a hned za nimi Remus.
Chvíli byli všichni ticho, ale pak jim to došlo.
" Malfoy. No jasně. Ve zmijozelu se najdou samí tupci, ne že by Malfoy nebyl tupec, ale v kouzlení je jednoznačně ze Zmijozelu nejlepší." Sirius řekla nahlas to, co se honilo všem hlavou.
Lily se zoufale podívala na holky a na kluky. " Tolik k plánu vyhýbat se Malfoyovi obloukem. Vždyť na tom zájezdu budu bydlet s ním v jedné budově! A bez kohokoliv, kdo by mi pomohl! No to bude super… Asi si začnu vybírat rakev. Ty černý se mi vždycky líbily…"
" Ale no tak, Evansová. Snad se Malfoye nebojíš. Ty, taková odvážná holka…" Začal si z ní utahovat Sirius.
" Drž klapačku, Blacku! To vůbec není sranda! Víš, co by jí Malfoy mohl udělat?" Vyjela na něj Adria.
" Jistěže to vím, Sandersová! Jen se snažím odlehčit atmosféru, víš?"
" Ne, to teda nevím! Chováš se jak idiot!"
" A ty se chováš jak nějaká … nějaká… štěkna! Furt po každým štěkáš jako pes!"
" Ale no tak, Siriusku, jestli sis nestačil všimnout, já štěkám jenom na tebe!"
" Přestaňte se hádat! Kde je Evansová?" Vstoupil jim ostře do hádky James Potter. Mezitím co všichni sledovali pošťuchování Siriuse a Adrii, Lily zmizela z Velké síně.
" Já nevím, ještě před chvílí byla tady…" Zatvářila se udiveně Madison. Peter se stále jen cpal a nevšímal si dění kolem sebe.
Pohledy šestice ( Peter se furt cpal :o) se automaticky otočily ke zmijozelskému stolu, a všichni si s hrůzou všimli, že Malfoy a jeho kumpáni, Crabbe a Goyle, u stolu nejsou.
" A sakra. Evansová nám to její hlídání nebude usnadňovat, co?" Neodpustil si Sirius jízlivou poznámku.
James se zvedl od stolu. " Jdu ji najít. Potom přijdeme."
"My půjdeme s tebou, Dvanácteráku." Řekl Remus a všichni se začali zvedat.
" To je dobrý. Idioty ze Zmijozelu snad zvládnu, ne?" S těmito slovy James vypochodoval z Velké síně zachránit svoji milovanou ohnivou princeznu. Netušil však, že by měl jít ještě rychleji, než šel doposud…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enervate Enervate | Web | 16. listopadu 2007 v 13:47 | Reagovat

Tak ta hádka Lily s Jamesem mě dostala, fakt bájo:o)))

2 Peggy Peggy | Web | 16. listopadu 2007 v 22:07 | Reagovat

no jsem zvědavá, jestli za ní šel i Malfoy... každopádně je to bezva!

3 abbina abbina | Web | 18. listopadu 2007 v 15:11 | Reagovat

téda!Tak k moři,jo:) Taková exotika! Věřim že si to tam tahle partička skvěle užije...ovšem ještě je otázka jaká trojčlená partička to pojede:)))

P.S.: Máš u mě řetězááák...hurá, co:)

4 maggdinka maggdinka | Web | 10. března 2008 v 13:07 | Reagovat

páááni super kapča,du si rychle přečíst další,co Lilince chudákovi ty zmije ze zmijozelu prvedou

5 maggdinka maggdinka | Web | 10. března 2008 v 13:07 | Reagovat

jo a nej bylo to tím:pojď se mnou do mého chlívku xDto mě fakt dostalo,máš suepr nápady

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama