1. kapitola- Začátek všech trablí

22. listopadu 2007 v 14:50 | Adrianne |  Když ty jsi mnou
Tak konečně jsem tu s kapčou... Ale zase to není kapča k I hate... Nějak se prostě nemůžu dokopat k tomu, abych tu kapču dopsala. Ale jako náhradu tu mám pro vás první kapitolu nové povídky "Když ty jsi mnou." Doufám, že mi kapču okomentujete, a napíšete, jestli mám v této povídce pokračovat. Tentokrát vás nebudu s komentama vydírat, ale budu fakt moc ráda, jestli mi něco napíšete. Jestli nebudete komentovat, tak vás nějak potrestám :D

"Lily! Sakra vstávej! Za patnáct minut začíná hodina!" Třásla se spící Lily její nejlepší kamarádka Alys. Lily se ale jen převrátila na druhý bok a spala dál. Alys už nevěděla co dělat, a tak se uchýlila k drastickému řešení.
Zalovila v kapse u kalhot a vytáhla z ní svoji hůlku. Namířila ji na kamarádku a trošku škodolibě řekla: "Aquamenti!"
Účinek byl okamžitý, Lily vyletěla s řevem do sedu, a když uviděla svoji kamarádku klátící se smíchy, vyhrnulo se z ní několik ne zrovna slušných nadávek.
" Alys Mordenová, říkají ti něco slova Avada Kedavra?" Zeptala se nevrle, načež se konečně vyhrabala z postele. Alys po tomto výroku chytla další záchvat smíchu.
" Můžeš mi prosím tě říct, proč mě tak zákeřně budíš?" Zeptala se Lily, zatímco si protírala spánkem slepené oči.
" No jo!" Plácla se do čela Alys. " Jen jsem ti chtěla říct, že.." Podívala se na hodinky. " za deset minut nám začíná přeměňování."
" Sakra!" Vypískla Lily, a rychle začala ve svém kufru hledat nějaké oblečení. "To jsi mi to nemohla říct dřív?" Osopila se na Alys, která jen pobaveně pokrčila rameny. Za pět minut konečně vyběhly z ložnice a co nejkratší cestou rovnou na hodinu.
Dorazily přesně se zvoněním. Ale i tak profesorka nepřišla, měla zpoždění. Lily s Alys zapadly do poslední volné lavice, a to k Lilyině smůle hned vedle Pottera a Blacka.
" Ahoj, kluci." Mávla Alys rozesmátě na Siriuse a Jamese. Na rozdíl od Lily s nimi vycházela celkem dobře. Sice ji občas tím svým chováním také štvali, ale nikdy nebyla tak výbušná jako Lily, a tak je nechala, ať si prostě dělají co chtějí.
" Čau, Alys." Zazubil se na ni přátelsky James a Sirius jenom nepřítomně pokýval hlavou a někam upřeně zíral. Alys s Jamesem sledovali směr jeho pohledu, a zjistili, že Sirius kouká na Lily.
" Hele, kámo." Strčil do něj trošku hruběji James. " Ta je moje." Oznámil Blackovi důležitě.
"Jo, jasně, že je, ale podívej, co má na sobě." Řekl Sirius aniž by odtrhl pohled od Lily. Alys s Jamesem se na ni také podívali. Zatímco Jamesovi spadla údivem pusa málem až na zem, Alys se začala chichotat.
Lily se zaujatě bavila s Remusem sedícím před ní, na sobě upnuté bokové džíny, rozhalený hábit a kraťoučký top bez ramínek olivově zelené barvy. Top končil kus nad pupíkem, a tak odhaloval celkem dost z Lilyina těla. Navíc ho Lily měla celkem dost nízko, takže ještě by se kousek posunul, a… Navíc měla Lily stále mokré vlasy od Alysina budíčku.
Alys se znovu podívala na Jamese a Siriuse, a výbuch smíchu už nemohla zadržet. Smála se tam jako šílenec, a tak nebylo divu, že se na ni půlka třídy otočila. I samotná Lily. Při pohledu na ni dostala Alys další záchvat smíchu. Ale naštěstí Alys nebyla mrcha, a tak Lily naznačila, co je špatně.
Lily hned zrudla a zapnula si hábit až po krk. James se Siriusem zklamaně zabručeli a Lily je probodla výhružným pohledem, načež se Alys začala zase chichotat. To už však do učebny vstoupila profesorka McGonagallová a zjednala si ticho.
" Tak, třído, dnes si probereme jak proměnit kus nábytku ve zvíře…" A dál už Alys neposlouchala. Díky Lily už tuto látku dávno uměla. Jelikož byla na Přeměňování totální pako, Lily ji začala doučovat a po chvíli už měla slušný náskok před třídou.
Z přemýšlení nad různými blbostmi ji probudil až Jamesův hlas: " Dej to prosím tě Evansové." A podával jí kousek pergamenu. Alys strčila do Lily, která pečlivě poslouchala profesorčin výklad, a ta se na ni otočila.
" Od koho to je?" Zeptala se rusovláska.
" Od Jamese." Odpověděla Alys.
Lily se jen znechuceně ušklíbla, ale nakonec si vzkaz od Alys vzala a rozdělala ho. Alys jí četla přes rameno.
Ve vzkaze stálo: Čau, Zlato!
To se koná nějaká párty o které nevím, nebo už poskytuješ i trošku jiné služby?
James Potter.
Alys zalapala po dechu. Tak tohle James teda přehnal. A když viděla, jak se její kamarádce blýsklo naštvaně v očích, věděla, že si to nemyslí sama. Nebyla si jistá, ale zdálo se jí, že se Lily v očích mihla slza.
Lily hodila na Pottera opovržlivý pohled, potom vzkaz spálila. Do konce hodiny se nepodívala nikam jinam než na profesorku, ale i tak se ukázalo, že ji neposlouchá.
" Kdo to chce tedy zkusit jako první?" Ptala se právě profesorka. " Co třeba slečna Evansová?"
Lily však stále seděla a ani se nehnula.
" Slečno Evansová?" Zeptala se ještě jednou profesorka, ale Lily stále nic.
Alys do ní pod stolem kopla, aby se probrala. Lily se na ni otočila.
"Sakra, co děláš?" Zasyčela, a otočila se zpět, aby zjistila, že ji celá třída pozoruje.
" Tak, když se konečně slečna Evansová vrátila na zem, mohla by sem jít a předvést nám to kouzlo, že?" Zeptala se profesorka McGonagallová a rty stáhla v tenkou linku.
Lily opravdu vstala a šla před katedru. Namířila hůlkou na čalouněné křeslo a… nic neřekla.
" No tak, slečno Evansová, nemáme na to celý den." Řekla nevrle profesorka. " Převeďte už to kouzlo!"
" Ehm… jaké kouzlo?" Zeptala se nervózně Lily.
Profesorka rty semkla ještě pevněji, tedy pokud to ještě víc šlo, a pronesla: "Strhávám Nebelvíru deset bodů za vaši nepozornost, slečno Evansová. Běžte se posadit."
Lily svěsila ramena a odcházela zpět ke své lavici. Většina třídy ji sledovala, nestávalo se často, že by Lilyan Evansové někdo strhl body.
Do konce hodiny Lily profesorku poslouchala, ale ta už ji naštěstí nevyvolala. Po zazvonění, oznamujícím žákům konec první vyučovací hodiny, se Lily vyřítila z učebny, ani na Alys nepočkala. Alys tedy nezbylo nic jiného, než jít ke skleníkům sama.
Čekala, že Lily bude stepovat před skleníkem, ale taky čekala, že tam bude sama. Byla tam se Severusem Snapem! Věděla, že byli dřív s Lily hodně dobří kamarádi, ale také věděla, že se pohádali. Teď naopak to vypadalo, že se vše zase urovnalo.
Raději za nimi nešla, nechtěla to Lily nějak pokazit. A tak stála kousek opodál, zatímco bavící se dvojice se stále jen smála a smála, a ani nevěděla o její přítomnosti. I když, když by jste viděli smějícího se Severuse Snapea… Alys se celkem bavila.
Naštěstí Alys nebyla sama dlouho, jelikož za chvíli dorazil i zbytek její třídy a ještě sedmý ročník Mrzimoru. Mezi nebelvírskými bohužel nechyběli i Pobertové, kteří se na bavící se dvojici nedívali zrovna přátelsky. Hlavně James se Siriusem, Remus dělal, že Lily a Severuse nevidí, a Petr zase zbožně zíral na Jamese a Siriuse.
Poberti dorazili až k Alys.
" Co tam s ním dělá?" Vyštěkl okamžitě James.
" Snad vidíš, Pottere!" Odpověděla mu Alys. Z jejího hlasu bylo jasně poznat, že je na něj naštvaná. Stále mu tak úplně neodpustila, co napsal Lily v přeměňování.
" Csss… Nechápu, jak se s tím umaštěncem může bavit." Řekl Sirius znechuceně. "Vždyť zrazuje Nebelvír."
" Ne, to ty Blacku zrazuješ Nebelvír! Tou vaší směšnou předpojatostí ke Zmijozelu! Neříkám, že jsou zmijozelští nějací andílci, to rozhodně ne, ale všichni nejsou stejní! To je něco podobného jako když vy dva jste v Nebelvíru. Taky se sem zrovna dvakrát nehodíte." Odfrkla si a šla k holkám z její koleje.
To, co řekla nemyslela vážně, věděla, že lepší nebelvířany než Siriuse a Jamese by těžko hledala, ale dnes ji vážně naštvali. Když se opatrně pootočila jejich směrem, viděla, jak ji provrtávájí zaraženými a ukřivděnými pohledy.
Když ale viděli, že se na ně Alys kouká, tak se zase otočili. Alys se tedy bavila s děvčaty o různých klepech. Po chvíli ale uslyšela Jamese Pottera, a uvědomila si, jakou chybu udělala, když nezůstala s klukama.
" Ale, ale… Srabus! Jaké to milé překvapení!" Řekl James rozverně a nasadil výraz typu jsem-pán-všeho-tvorstva. Alys v duchu zasténala.
" Dej si odchod, Pottere! Nikdo tu není na tvoji přítomnost zvědavý!" Vložila se do toho vztekle Lily. Takhle ji Alys ještě neznala. Byla zvyklá, že se s Jamesem hádala, ale vždy to byly jen nevinné hádky, tentokrát však Lily z očí čišel chlad a pohrdání.
I James si toho očividně všimnul, jelikož se zarazil, ale hned zase nabyl ztracenou jistotu a pokračoval ve svém popichování.
" Ale co tak zhurta, Evansová? Já si přišel jen promluvit tady s mým malým, kluzkým a umaštěným zmijozelským přítelem. Viď, Srábku?"
Když se za Jamese postavil i Sirius, Severus okamžitě tasil hůlku. Byl už za ta léta neustálé šikany celkem vycvičený.
" Nechte toho!" Vřískla Lily. Potom se obrátila na Snapea. " Severusi, vrať se do hradu, prosím. Sejdeme se tam, kde jsem se domlouvali, ano?"
Bylo vidět, že Severusovi vůbec nebylo po chuti ji poslechnout, ale když viděl Lilyin nesmlouvavý pohled, zastrčil hůlku do hábitu, přikývl a rychlým krokem se vydal zpět k hradu.
" Já věděl, že jsem ti víc milejší já než ten umaštěný blbec, drahá Evansová." Pronesl James samolibě, načež se několik přihlížejících pobaveně zasmálo.
" No jasně, Pottere, až na to, že ty jsi mi milý jedině jako tříska v zadku." Usmála se na něj mile Lily, ale stále byla chladná.
" Ta ti to nandala, Pottere." Zvolal posměšně nějaký kluk z Mrzimoru, kterého Alys neznala.
"Sklapni, Smithe!" Vyštěkl James popuzeně a pomstychtivým pohledem se podíval na Lily.
" Ale, copak? Máš dneska sraz se Srabuskem? Netušil jsem, že můžeš zajít tak daleko, Evansová, a vlézt do postele i s tímhle mamlasem. Kolik ti za to platí on?" Zeptal se James zákeřně.
Alys a většina přihlížejících zalapala po dechu. Toto James už fakt přehnal. Asi dneska neměl svůj den. Nejdřív ten vzkaz v přeměňování, a teď toto… Jindy byl spíš roztomilý tím, jak Lily nadbíhal a jak měl na každé její odmítnutí odpověď, ale žárlivost očividně dělá divy.
Bylo vidět, že i Lily jeho slova zarazila. Ale to, co udělala, nikdo nečekal. Vytáhla hůlku a namířila ji Jamesovi přímo doprostřed hrudi.
" To už přeháníš, Pottere! Když umíš jenom lidem ubližovat, tak na ně raději nemluv!" Zasyčela Lily.
" Ale Evansová, radši zase tu hůlku schovej, vím, že ji proti mně nedokážeš použít." Zasmál se James, ale neznělo to moc přesvědčivě. Alys zírala na Jamese s otevřenou pusou. Takhle zákeřného a nepříjemného ho ještě nikdy neviděla. Bylo vidět, že ho Lilyino bavení se se Snapem a pozdější schůzka rozčílila do nepříčetna.
"Everte stati!" Vřískla Lily a namodralý paprsek odhodil Jamese o kus dál kde se svalil na trávník. Všichni se na Lily zaskočeně dívali. To bylo poprvé co jí viděli na někoho seslat kouzlo.
James ale rychle vyskočil na nohy a také vytáhl hůlku. Nemířil jí ale na Lily, bylo vidět, že si uvědomil co že to všechno řekl a teď toho litoval.
" Tak co si myslíš, Pottere? Jsi si ještě tak jistej, že na tebe žádný kouzlo nepoužiju?" Z Lily šla téměř hrůza. Byla rozzuřená na nejvyšší možnou míru.
" Hele, Evansová, já…" Řekl James omluvným tónem, ale ani to doříct nestihl, protože na něj letělo další kouzlo. " Sakra, Evansová přestaň, já s tebou nechci bojovat." Snažil se ji James uklidnit.
" A kdo se tě ptal co chceš a co ne, Pottere? Ty ses mě taky nikdy neptal, jestli chci, abys mě celých těch šest let pořád otravoval! Nikdy ses neptal Severuse, jestli chce, aby jste mu nadávali a šikanovali ho!"
" Petrificus Totalus!" Pokračovala Lily dál v posílání kouzel na Jamese, který je jen odvracel a ani se nebránil.
" Proč neútočíš, Pottere? To máš snad odvahu jenom když za tebou stojí tvoji povedení přítelíčkové? Sám nic nezvládneš?" Provokovala ho Lily.
Nikdo Lily takovou neznal. Byla to spíš zábavná, vtipná a milá holka. Lily ale na Jamese začala pálit jedno kouzlo za druhým, James je jen tak tak vykrýval. Nevěděl, jak Lily zastavit, ale bojovat s ní opravdu nechtěl, a tak na ni seslal jen poutací kletbu. Lily ale s mrštností kočky uskočila stranou a dál pokračovala v kouzlení.
" Sakra, už toho nech, Evansová!" Zařval James. V tu chvíli ale nestihl vykrýt jedno z Lilyiných kouzel a to ho škráblo do ramene. Když Lily viděla, že Jamesovi ublížila, tak se zasekla a pomalu sklonila hůlku.
Dívala se strašně vyplašeně, snad sama nevěřila tomu, co udělala. Málokdy nad sebou ztrácela kontrolu. Teda při tom rozcuchaném paku ztrácela kontrolu skoro vždycky, ale nikdy se nepřestala úplně ovládat.
Cítila se strašně trapně a provinile. Navíc jí strašně vadily ty pohledy všech přihlížejících. Nervózně se ošila, zabodla pohled do země, a už se nadechovala k nějaké omluvě, ale to už se pozemky rozlehl ostrý a přísný hlas.
" Co se to tu děje?" To se k nim právě řítila profesorka McGonagallová. " Ach můj bože, pane Pottere… co jste to zase vyváděl? Slečno Evansová?" Profesorka se nevěřícně dívala na rudovlásku.
Potom zatřepala hlavou a namířila hůlkou na Jamesovo rameno. Ten už se bál, že ho promění v něco strašného, ale profesorka jen zvolala :"Episkey!" A jeho rameno se najednou zacelilo.
" Teď se mnou oba půjdete za panem ředitelem. A vy," Obrátila se profesorka na Lily. "jste mě strašně zklamala, slečno Evansová." Řekla příkře.
Lily jen sklopila hlavu a společně s Jamesem se vydala za vzdalujícími se zády ředitelky jejich koleje…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pantherka pantherka | Web | 22. listopadu 2007 v 16:01 | Reagovat

je to suprový! Moc se těším na další kapitolu :)

2 Jenny Jenny | Web | 22. listopadu 2007 v 16:35 | Reagovat

To...bylo....skvělýýýý!!!!! Nádhera...moc se těším na další kapitolu!! I k I hate=)

3 Tániiička Tániiička | 22. listopadu 2007 v 16:42 | Reagovat

nádhera... fakt upe sqvelá kapča... vypadá to nadějně a jelikož jsem nedočkavá- kdy bude další kapitolka? XD

4 Jenny Jenny | Web | 22. listopadu 2007 v 16:46 | Reagovat

To bylo skvělý!!! Moc se těším na další, i na I hate...=)

5 manik manik | Web | 22. listopadu 2007 v 19:19 | Reagovat

mazeeec! =0D    vážně se ti to daří, doufám, že další už máš v záloze =0P

6 Magda Magda | 22. listopadu 2007 v 19:52 | Reagovat

Určitě pokračuj. Je to dobrý.

7 Ewilan Ewilan | Web | 22. listopadu 2007 v 20:20 | Reagovat

Ahojky Adrianne..jejky, uz jsem myslela, ze jsi na me zapomnela nebo nechces:-D samozrejme, ze hrozne moc rada spratelim:-)) zitra nebo jeste dneska budu uverejnovat clanek, tak tam pridam i sprateleni, jinak si te uz davam do oblibenych;-))

a rada si prectu pokracovani povidky I hate, co me moooc zaujala:-)) jen co budu mit cas a to bude doufam uz o vikendu;-))

8 Will Will | Web | 23. listopadu 2007 v 12:02 | Reagovat

Je to moc hezký. Ten souboj byl hustej. Lilly to Jamesovi pěkně nandala jsem zvědavá na další

9 *Dori* *Dori* | 23. listopadu 2007 v 13:32 | Reagovat

je to moc skvělý

10 Sherina Sherina | 23. listopadu 2007 v 13:39 | Reagovat

tééda...fakt skvělýý :)

11 Abigail Abigail | 24. listopadu 2007 v 20:51 | Reagovat

:-) Hezké... moc hezké... dokonce uvažuju, že se mi líbí Lily... to je samo o sobě zázrak... :-) James se vážně choval jako debil... Musím říct, že popis mě moc nezaujal, ale čtení mi to vynahradilo... je to zatím dost dobrý, takže budu číst i dál :-)

12 Abigail Abigail | 24. listopadu 2007 v 21:00 | Reagovat

Tak znovu... jsem zvědavá, kolik pokusů ještě uskutečním, než tenhle komentář vložím... No nic... Musím uznat, že ač mě popis moc nezaujal, tak jsem neodolala, kapitolku přečetla a moc se mi líbila... dokonce musím uznat že ani Lily nebyla úplně špatná... což je samo o sobě div... emám jí ráda a tady mi nevadila, naopak mě docela nasral James... No jsem zvědavá na tu ředitelnu.. určitě si přečtu i další pokračování... jen to možná nebude hned jak přibude... nestíhám, takže pak čtu alles na ráz... a stejně tak i I hate...

13 Paige Paige | Web | 24. listopadu 2007 v 21:56 | Reagovat

Páni to začíná zajímavě, fakt super,.Dost mě zaskočilo chování jak Lily, tak Jamese, v tomhle ohledu je to originální nápad. Jen tak dál:))

14 Stania Stania | Web | 26. listopadu 2007 v 18:02 | Reagovat

Super, ani se jí nedivím, že po něm házela jedno kouzlo za druhým...těším se na další kapču...:o)

15 Duana Duana | 27. listopadu 2007 v 17:23 | Reagovat

good, good jako vždy...

16 Nelien Nelien | Web | 2. prosince 2007 v 23:13 | Reagovat

no wow! adrianko! tohle... toto... tohleto... tyjo!!! to je naprosto geniální! to bylo... to bylo tak napínavý a strhující!! já nemám slov! super začátek, vážně! tahle povídka se mi hned začala zamlouvat! a ten souboj... james se fakt zachoval jako hovado a vůbec se lily nedivím, že se už  neovládla...Ale vážně jsi to skvěle popsala, všechno vystihla... no prostě paráááda! :)) honem letím na pokráčko! Myslím, že začínám tušit, jak si ty těla vymění :)))

17 Peggy Peggy | Web | 3. prosince 2007 v 23:20 | Reagovat

to je supeeeer!!!

18 barbora barbora | 4. prosince 2007 v 21:45 | Reagovat

zacina to super:D a jamesa keby to mne spravil tak by som ho zabila

19 vocasek22 vocasek22 | Web | 9. ledna 2008 v 21:56 | Reagovat

pěkný

20 MarryT MarryT | Web | 14. ledna 2008 v 10:55 | Reagovat

No tak to je vážně super, nepříčetná Lilly ani se jí nedivím ;-). To musela být zajímavá podívaná na ty dva ;-)

21 Merisa Merisa | Web | 15. února 2008 v 18:34 | Reagovat

Bezvadná povídka :0)) Akortá myslím, že takhle si to James podělal :D:D

22 Ewilan Ewilan | Web | 8. března 2008 v 23:06 | Reagovat

Adrianne straasne se stydim, ze tu povidku ctu az ted..nebo spis v klidu..par kapitol jsme cetla, ale vetsinou u pocitace byla fronta nebo jsem se ucila...blby reci,ale je to tak:-D

strasne s emi libi tahle povidka! je to neco jinyho, nez pisou ostatni.dokazes psat lehce a skvele se to cte..mas talent..a pak ty pocity..a Lily, jak vrhala na Jamese ty kouzla..jdu cist dal a jeste jednou se straasne omlouvam:-((

23 Miky Miky | 24. března 2008 v 10:42 | Reagovat

To je mazéc!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama